Teknoloji

Twitch, Yayıncılara Nizamlı Gelir Sağlamaları İçin Yeni Bir Yol Sunabilir

Twitch, sonradan kaldırdığı bir blog gönderisinde, platformunda yayıncılar için yeni bir program başlatmayı planladığını duyurdu. Bu duyuruya nazaran platform, yayıncılara muhakkak bir saat boyunca yayın yaparak sağlam bir gelir kaynağı elde etme imkanı sunabilir. Lakin bu gönderi kaldırıldığı için bu programın nitekim başlatılıp başlatılmayacağı yahut tekrar ortaya çıkmadan evvel üzerinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı şimdilik meçhul.

Twitch, yepyeni duyurusunda Reklam Teşvik Programı’nın başlangıcında seçili yayıncılara şahsileştirilmiş teklifler sunacağını açıkladı. Sabit bir ödeme karşılığında, yayıncıların reklam yayınlarken makul bir müddet boyunca yayın yapmaları gerekecek. Twitch bu program ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları tabir etti:

“Güvenilir aylık gelirin içerik oluşturucular için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bugün bunu nadiren sağlayan bir gelir kaynağına öngörülebilirliği getiriyoruz: reklamlar… Amaç kolay: kar potansiyeli hududu olmadan daha öngörülebilir bir aylık gelir elde etmenize yardımcı olmak.”

Twitch’in belirttiğine nazaran, Reklam Teşvik Programı iki nedenden ötürü oluşturuldu:

  • Yayıncılar için emniyetli ve öngörülebilir gelir
  • Reklamları yönetmek

Twitch paylaştığı blog gönderisinde, “Aylık reklam ödemeleriniz kelam konusu olduğunda artık kestirim yürütmenize gerek yok. Reklam zamanlaması ile uğraşmak yok. Sevdiğiniz toplulukla sevdiğiniz şeyi yapmaya odaklanabilmeniz için içerik oluşturucuları ek idare sorumluluklarından kurtarmak istiyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu