Teknoloji

Twitter, iOS Üzerinde Reaksiyon Görüntülerini Test Etmeye Başladı

Twitter, iOS üzerinde Tweet reaksiyon kliplerini test etmeye başladı. Instagram’dakine misal biçimde “Tap Retweet” ve “Tweet Take” özellikleriyle birlikte Tweet alıntılanarak görüntülere eklenebilecek.

Twitter’da üst yöneticilerden biri olan Sam Haveson, yeni özellik hakkında birkaç paylaşımda bulundu. Bu özelliği ise şu halde açıklıyor: “Bizim istediğimiz, sizlere daha yaratıcı yollar sunarak tartışmalara dahil olmanız ve kendinizi söz edebilmeniz.”

Yeni konsept, daha evvelden Twitter’ın denediği kısa ömürlü “Fleet” konseptini hatırlatıyor, ki bu da bir nevi küçük bir blog fonksiyonu görüyordu. Lakin bu özellik de Snapchat’teki üzere 24 saatte kayboluyordu.

Tweet Takes yeni bir özellik değil, Instagram ve TikTok bu özelliklere sahip. Lakin Twitter kullanıcılarının telaş duyduğuysa, yeni özelliğin Twitter üzerinde daha fazla taciz olaylarına sebep olup olmayacağı. The Verge‘de yapılan bir açıklamada: “Kullanıcılar, Tweet’lerinde şimdi kimin reaksiyon verip veremeyeceğini açıp kapatamayacak, Twitter’ın önceliği kullanıcıların güvenliğidir, lakin bunun makus emellerle kullanılacağını düşünmüyoruz.” tabirleri kullanıldı.

Tweet Takes’in tam manasıyla hangi aygıtlar için ne vakit çıkacağı şimdi muhakkak değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu