Teknoloji

Twitter, Tweet Take Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Fleets özelliğini bundan birkaç ay evvel sonlandırmıştı. Artık ise şirket yeni bir görüntü formatı için denemelere başlamış durumda. Twitter, kullanıcıların Alıntı Tweet’le birlikte reaksiyon görüntülerini paylaşmalarına imkan tanıyan yeni bir Tweet Take özelliğini test ediyor.

Test ile Twitter kullanıcıları, tipik retweet yahut Alıntı Tweet yerine “tepki içeren Alıntı Tweet” göndermeyi tercih edebilecek. Şirketin dediği üzere Tweet Take bir fotoğraf ya da görüntü olabilir ve yepyeni tweet bir kart üstüne eklenecek.

Konsept, Twitter’ın kısa ömürlü Fleets özelliğindeki üzere kullanıcıların tweet’lerini tam ekran formatında kendi yorumlarıyla paylaşmalarını sağlayan bir özelliğe benziyor. Lakin Fleets hiçbir vakit gerçek manada ilgi görmedi ve şirket, lansmanından bir aydan kısa bir müddet sonra bu özelliği geri çekti.

Fleets’in tersine, bu reaksiyon görüntüleri, öteki tweetler üzere ana akışta görünecek, fakat görüntüler tipik retweetlerden besbelli formda farklı görünecek.

Lakin Tweet Take, ekseriyetle kaynak olarak bir yorum yahut öteki bir kullanıcının klibini içeren TikTok şekli reaksiyon görüntülerine daha da benziyor. Twitter geçmişte bu cins etkileşimleri teşvik etmese de şirket daha fazla içerik oluşturucu dostu özellikler oluşturmak için adımlar atıyor, bu nedenle bu tıp deneyleri görmek şaşırtan değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu