Oyun

Ubisoft, Oyun Odaklı Bir NFT Projesine Yatırım Yaptı

Ubisoft, bu yıl içinde bir oyun çıkarmayı planlayan bir NFT projesi olan Frontier’e yatırım yaptı. Frontier, dün erken saatlerde bu haberi Twitter hesabından paylaştı ve kısa bir müddet sonra da Ubisoft’un resmi Twitter hesabı bu paylaşıma cevap verdi.

GameSpot tarafından aktarılan habere nazaran, kelam konusu proje kapsamında oyunun gerçeğe dönüştürülmesi için Ubisoft’un oyun geliştirme tecrübesinden yararlanılması amaçlanıyor. Pek çok NFT projesi, kullanıcıların satın aldıkları avatarları kullanabilecekleri bir oyun çıkarma hedefiyle başlatıldı, lakin çok azı bunu başarabildi.

Frontier şu anda NFT pazarında çeşitli eserler satıyor. Oyun, çeşitli düşmanlarla etkileşime geçmek için blokları (satın alabileceğiniz bir çeşit NFT) kullanmanıza müsaade verecek. Lakin oyunla ilgili şimdi rastgele bir oynanış görüntüsü yayımlanmadığı için satılan tüm dijital ögelerin oyunla nasıl bütünleşeceğini şimdi bilmiyoruz.

Bir müddettir NFT fikrine sıcak bakan Ubisoft, geçen yıl Quartz isimli kendi projesini başlattı. Küçük ölçekli proje, Ghost Recon Breakpoint için Ubisoft’un denetim ettiği bir pazar yerinde oyuncular ortasında takas edilebilen oyun içi ögeler sunuyor. Ubisoft, bu teşebbüsü, oyunlarına NFT’lerin entegre edilmesine yönelik birinci deney olarak nitelendirdi.

Bununla birlikte Fransa merkezli oyun şirketi, geçtiğimiz aylarda da “kazanmak için oyna” mantığındaki NFT ve blok zinciri oyunları geliştirmeyi hedeflediğini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu