Oyun

Ubisoft’un Fiyatsız Battle Royale Oyunu Hyper Scape Kapanıyor

Ubisoft, yaklaşık olarak 1,5 yıl evvel piyasaya sürülen fiyatsız battle royale oyunu Hyper Scape’in fişinin çekileceğini ve sunucularının çevrim dışına alınacağını duyurdu. Şirket, Hyper Scape ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söz etti:

“Hyper Scape’in geliştirilmesini sonlandırmak ve 28 Nisan prestijiyle oyunu kapatmak için sıkıntı bir karar aldık. Süratli tempolu bir nişancı tecrübesi yaratmak için yola çıktık ve bu seyahatte bize katıldıkları için topluluğumuza çok müteşekkiriz. Bu oyundan öğrendiklerimizi gelecekteki eserlere aktaracağız.”

Hyper Scape, Temmuz 2020’de açık betaya geçtiğinde (en azından oynaması fiyatsız bir battle royale için) nispeten umut verici bir başlangıç yapmıştı. Fakat devam eden süreçte, fiyatsız battle royale oyunu, süratli bir formda oyuncularını ilgisini kaybetmeye başladı. Genel olarak oyun basını ve oyuncuların oyun hakkındaki kanıları de karışıktı ve muhtemelen bu da oyunun başarısız olmasının nedenlerinden biriydi.

Ubisoft, Ekim 2020’de Hyper Scape’in beklentileri karşılamadığını kabul etmiş ve savaş, zorluk, yeni oyuncu tecrübesi ve daha fazlası için oyuna bir dizi büyük güncelleme getireceğini açıklamıştı. Fakat görünen o ki, güncellemelerle birlikte oyunda yapılan bu değişiklikler kâfi olmamış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu