Teknoloji

Üst Sınıf Intel Stok Soğutucu Gün Yüzüne Çıktı

Sürat aşırtmaya müsaade etmeye etmeyen ve daha geniş kitlelere hitap eden 65W 12. Kuşak Alder Lake işlemciler için sayılı günler kaldı. Aylar evvel Intel’in yeni Laminar serisi stok soğutucularından bahsetmiştik ve birkaç gün öncesinde giriş düzeyi bir soğutucu tekrar kendini göstermişti. Geçmişte gördüğümüz sızıntıların doğruluğu büsbütün kanıtlandı ve bu soğutucular üçe ayrılıyor: Laminar RH1, Laminar RM1 ve Laminar RS1.


Intel RH1 & RM1 soğutucular

Intel 12. Kuşak Core masaüstü işlemcileri için yakında piyasaya çıkacak olan Laminar RH1, 65W 12. Jenerasyon Core i9 masaüstü serisi ile birlikte gelecek. Giriş düzeyi modelde olduğu üzere RH1’de entegre LED aydınlatma kullanılıyor, fakat bu aydınlatmanın RGB olup olmayacağı şu an aşikâr değil.

Bu Core i3, i5 ve i7 işlemcilerle paketlenecek orta sınıf RM1’den sonra görüntülenen ikinci sızdırılmış soğutucu. RS1 ismini taşıyan stok fanların ise Pentium ve Celeron eser ailesinde kullanılmasını bekliyoruz. Tüm yeni işlemciler ve beraberinde gelen soğutucular muhtemelen 5 Ocak tarihinde tanıtılacak, Ocak ayı içinde satışlar başlayacak. Böylece soğutucuların ayrıntılarına ve performansına yakından bakma fırsatı bulacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu