Teknoloji

Valve, Resmi Steam Deck 3D Baskı Evraklarını Yayınladı

Yılın en çok beklenen eserlerinden biri ola Steam Deck avuç içi oyun bilgisayarı Şubat sonlarında birinci müşterilere gönderilmeye başlayacak. Öte yandan bir mühlet isteyen her oyuncunun bu konsollara erişemeyeceğini belirtmekte yarar var. Valve ise GitLab sayfasında konsolun 3D baskısını alabileceğimiz CAD evraklarını yayınladı.

Oyun şirketi, topluluk üyelerinin Steam Deck için kendi aksesuarlarını yahut modlarını tasarlayabilmeleri için STL, STP ve PDF belgelerini sağladı. Topluluk gönderisinde Valve, bunu “nasıl hissettirdiğini görmek için bir Steam Deck’ini 3D olarak yazdırmak isteyen tüm şahıslar, modcular ve aksesuar üreticileri için yeterli bir haber” olarak tanımlıyor.

Evraklar bir Creative Commons lisansı altında mevcut, böylelikle kullanıcılar bunları Valve’in açık müsaadesi olmadan kullanabilir ve değiştirebilir. Şirket, bir dereceye kadar teknik takviye bile sağlıyor ve kullanıcıları soru, geri bildirim yahut yarattıklarından örnekler ile [email protected] ile bağlantıya geçmeye teşvik ediyor.

Kullanıcıların donanımlarını hacklemelerini önlemek için her şeyi yapan kimi şirketlerin bilakis, Valve kullanıcıları denemeye teşvik ediyor. GitLab sayfasında “Steam Deck’inizi açma ve onunla istediğinizi yapma hakkınız var” formunda bir söz görünüyor. “Bununla birlikte, işi profesyonellere bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yaptığınız rastgele bir hasar garantiniz kapsamında olmayacak.

Modelin tamamı %%100 ölçeklendirmede 298,3 x 118,11 x 49,80 mm boyutlarında. Elbette bunu baskı yatağına sığacak formda küçültmek mümkün, fakat konsol bu durumda gerçek boyutunda olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu