Teknoloji

Vivo Watch 2 Piyasaya Sürüldü

Vivo, S12 ve S12 Pro akıllı telefonlarıyla birlikte yeni akıllı saati Vivo Watch 2 akıllı saatini piyasaya sürdü. Akıllı saat, Eylül 2020’de piyasaya sürülen Vivo Watch akıllı saatinin halefi olma özelliğini taşıyor. Vivo Watch 2, evvelki modele nazaran kıymetli yükseltmelere sahip. Akıllı saat bir OLED ekran, 5ATM su geçirmezlik, e-SIM dayanağı, acil durum bildirme özelliği ve daha fazlasını içeriyor. Ayrıyeten, selefinden farklı olarak Watch 2, sadece 46mm boyutunda tek boyutta satışa sunulmuş durumda.

Yeni akıllı saat 60Hz yenileme suratı sunan 1,43 inç OLED ekran ile geliyor. OLED ekran, 46mm dairesel bir kadranın üzerinde yer alıyor. Akıllı saat, çerçevesiz bir tasarım ile kullanıcılara sunulmuş. Saatin sağ tarafında iki adet fizikî buton yer alıyor. Akıllı saat ayrıyeten, 316L paslanmaz çelik gövde ile donatılmış. Şirket, tüketicilerin saatin silikon kayışlarını değiştirmesine de müsaade veriyor.

Akıllı saatte, rastgele bir akıllı telefonla eşleşme durumu olmasa bile itfaiyeye, polise yahut hastaneye ihtar gönderen bir SOS acil durum modu bulunuyor. Vivo Watch 2, e-SIM kapalıyken 14 güne ve e-SIM açıkken 7 güne kadar dayanan pil kapasitesi sunuyor. Akıllı saatte yer alan e-SIM özelliği, kullanıcıların akıllı telefonlarını bağlamadan SMS ve arama gönderip almasına imkan tanıyan bir özellik olarak dikkat çekiyor. Akıllı saat ayrıyeten, müzik depolamak için 2GB dahili depolama ile birlikte gelecek.

Vivo Watch 2, koşma, yüzme, yürüme, bisiklete binme ve daha fazlasını içeren 47 adet spor moduna sahip olacak. Akıllı saat ayrıyeten, açık hava aktiflikleri için yerleşik bir GPS’e de sahip. Saat, SpO2, kalp atış suratı, gerilim ölçer ve uyku takip sensörlerini de barındırıyor. Son olarak akıllı saatte, akıllı takvim, akıllı seyahat hizmeti, Jovi sesli yardımıcısı ve akıllı konut denetimi üzere özelliklerin bulunduğunu da belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu