Mobil

Vivo Y32: Dünyanın Snapdragon 680’li Birinci Telefonu

Vivo, birkaç gün evvel Snapdragon 680 barındıracak birinci telefon olan Vivo Y32’yi duyurdu. Vivo Y32, Android 11 tabanlı bir işletim sistemi olan OriginOS 1.0 barındırıyor ve 8 GB RAM ile birlikte geliyor. 128 GB depolama alanına sahip olan akıllı telefonun hafızası, barındırdığı microSD kart slotu sayesinde 1 TB’a kadar yükseltilebiliyor. Hatta akıllı telefonun RAM ölçüsü da sanal olarak 4 GB’a kadar artırılabiliyor.

6,51 inç boyutunda, 60 Hz yenileme suratına sahip HD+ LCD ekran barındıracak olan Vivo Y32, art tarafta 13 MP’lik bir ana kamera ünitesine ve 2 MP’lik makro kamera ünitesine sahipken ön tarafta ise 8 MP’lik bir kamera barındırıyor. Tüm bunların yanı sıra akıllı telefon, şifresiz kilit açma için yan tarafına yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucuya da sahip. Lakin kullanıcılar, natürel ki biyometrik kimlik doğrulama için yüz tanıma kullanma imkanına da sahipler.

GSM Arena’nın haberine göre akıllı telefonda, tek bir şarjla 27 güne kadar bekleme mühleti, 143 saat müzik oynatma, 13 saat oyun ve 13 saat görüntü izleme müddeti vadeden 5.000 mAh gücünde bir batarya yer alıyor. Bu batarya, telefonda bulunan USB-C girişi vasıtasıyla 18 watt güçle şarj edilebiliyor. Ayrıyeten akıllı telefonda, 3.5 mm kulaklık girişi de bulunuyor.

Bunların yanı sıra Vivo Y32, 5G dayanağı barındırmıyor. Lakin akıllı telefon, çift bant Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 dayanağı ile birlikte geliyor. İki farklı renk seçeneği bulunan akıllı telefon, Çin’de 220 dolara tekabül eden bir fiyattan satılacak. Bununla birlikte telefonun çıkış tarihi ve Çin dışındaki pazarlarda bulunup bulunmayacağı da şimdi bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu