Teknoloji

Volvo Elektrikli SUV mükemmel tasarımı ile göz kırpıyor!

Volvo, planlamalara nazaran 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli otomobil üretimine geçiş yapacak. Firmanın şimdiden hazırladığı Elektrikli bir SUV modeli mevcut ve olağanüstü iç ve dış dizayna sahip.

Volvo, 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli bir araç üretimini şimdiden taahhüt etti, yani bu, tanınan XC60 ve XC90 üzere mevcut SUV’ların ya büsbütün elektrikli olacağı ya da diğer bir modelle değiştirileceği manasına geliyor.

Fakat Çinli-İsveçli araba üreticisinin, boyutsal açıdan bu iki modelin ortasına yerleştirilmiş yeni, büsbütün elektrikli bir SUV piyasaya sürmeyi planladığına dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

Automotive News, bu yeni KONUT SUV’un birebir vakitte yeni bir elektrikli platforma dayanacağı ve en yeni otonom sürüş teknolojileriyle donatılacağı konusunda bilgi sahibi olan belgisiz kaynaklara atıfta bulundu.

Şu anda kod ismi V546 olan (son ismi değil) yeni modelin, Volvo‘nun Güney Karolina’daki North Charleston tesisinde üretilecek olan üçüncü elektrikli modeli olması ve üretim vazifeleri açıklanmayan bir Çin fabrikasıyla paylaşılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu