Mobil

WhatsApp Bir Defa Daha iPad Tabletlere Göz Kırptı

WhatsApp müdürü Will Cathcart’a nazaran, WhatsApp yakın gelecekte iPad tabletlere gelebilir. The Verge’e röportaj veren Cathcart, kullanıcıların uzun vakittir bir iPad iPad uygulamasını sorduğunu ve şirketin “bunu yapmayı çok seveceğini” söylemiş.

Cathcart, WhatsApp ‌iPad‌ uygulaması için bir çıkış tarihi taahhüt etmiş değil fakat Meta’nın çatısı altındaki şirket hali hazırda bir uygulama oluşturmak için gerekli temel yapıya sahip. WhatsApp müdürü “Birden fazla aygıtı desteklemek için teknoloji üzerinde çok çalıştık” derken “Web ve masaüstü uygulamalarımız artık buna sahip. Çoklu cihazım açıksa, telefonumu kapatabilir yahut ağ kontağımı kaybedebilir ve yeniden de masaüstümde bildiriler alabilirim. Bu, bir tablet uygulaması için hakikaten değerli olurdu. Yani temel teknoloji orada.” sözlerini kullanıyor.

Şu anda WhatsApp, iPhone’da, masaüstünde ve web’de kullanılabilir durumda. Hala iPad’e özel bir uygulama ise rakiplerinin tersine dışarıda bırakıldı. WhatsApp, uygulamanın masaüstü ve web sürümlerinin bir “iPhone” olmadan kullanılmasına müsaade veren çoklu aygıt dayanağını test ediyor ve bu fonksiyon iPad uygulamasının da yolunu açıyor.

Bakalım kullanıcıların uzun vakittir beklediği bu gelişme ne vakit hayata geçirilecek?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu