Teknoloji

WhatsApp Desktop, Windows 11 Makyajı Alıyor

Kasım 2021’de WhatsApp tarafından Microsoft Store üzerinden kullanılabilen yeni bir masaüstü uygulaması üzerinde çalışıldığını öğrenmiştik. O zamanki haberler, uygulamanın Electron yerine Üniversal Windows Platformu’nu (UWP) temel aldığını ve ayrıyeten mürekkep oluşturma ve çoklu aygıt dayanağı içerdiğini sav ediyordu. Son olarak ise geliştirme grubunun Windows 11’deki Akıcı Tasarım öğelerinden yararlanmak için WinUI 2.6 ve daha yenisine geçtiği görülüyor. Yani WhatsApp Desktop için Windows 11 makyajı üzerinde çalışılıyor.

Bu keşif, WhatsApp Beta uygulamasının yeni ve eski sürümleri ortasındaki farkları kaydeden FireCube (@FireCubeStudios) tarafından yapıldı:

Beta sürümünde Windows 11 tasarım lisanıyla uyumlu yuvarlak radyo düğmeleri, açılır menüler ve daha fazla öğe fark ediliyor. Bununla birlikte, katiyen devam eden bir çalışma kelam konusu ve hala Windows 11 ile tutarsız olan birtakım kullanıcı arayüzü öğeleri mevcut.

Denemek için WhatsApp Beta‘yı Microsoft Store’dan kendiniz indirebilirsiniz. Beta hem Windows 10 hem de Windows 11’de çalışır durumda fakat devam etmek için çoklu aygıt takviyesi beta sürümüne kaydolmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu