Teknoloji

WhatsApp, Fotoğraflar ve Görüntüler İçin Çizim Araçları Sunacak

WhatsApp tarafından fotoğraflar ve görüntüler için kimi yeni çizim araçları üzerinde çalıştığı paylaşılıyor. Platform uzun müddettir medya üzerine çizim yapma imkanı sunsa da şu anda kalem boyutunu değiştirmenize imkan tanımıyor. Öte yandan en son WhatsApp beta uygulamasındaki yeni ispatlar, ek kalem seçenekleri üzerinde çalışıldığını gösteriyor.

WABetainfo’ya nazaran, WhatsApp yerleşik medya düzenleyiciye iki yeni çizim kalemi ekleyecek. Toplamda kullanılabilecek üç kalemin değişen derecelerde kalınlıkları bulunuyor. Bu da kullanıcıların fotoğraflara ve görüntülere daha kalın yahut daha ince çizgiler çizmesine imkan tanıyacak. Böylelikle birine fotoğraf yahut görüntü gönderirken medya düzenleyiciden yeni kalemlere erişebileceksiniz.

Ek olarak, WhatsApp’ın kullanıcıların imgeleri göndermeden evvel bulanıklaştırmasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde de çalıştığı belirtiliyor. İmgeleri direkt imaj düzenleyiciden bulanıklaştırma özelliği, hassas bilgiler içerebilecek ekran manzaralarını yahut imajları paylaşırken kullanışlı olacak.

Bu yeni özelliklerin WhatsApp uygulamasında ne vakit yayınlanacağı aşikâr değil. Her vakit olduğu üzere, büyük olasılıkla herkese ulaşmadan evvel birinci olarak WhatsApp beta sürümüne gelecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu