Teknoloji

WhatsApp iOS Sürümü Odak Modu Dayanağı Aldı

WhatsApp iOS sürümü 22.2.75 sürümüne güncellenerek birkaç aydır test edilen özelliklere kavuştu. Buna nazaran iOS için WhatsApp kullanıcılarına artık Odak modu takviyesi ve yeni ses kaydı özelliği sunuyor.

Bu güncellemenin en kıymetli özelliklerinden biri sesli bildirileri kaydederken duraklatma ve devam ettirme özelliği. Bu fonksiyon Ekim ayından beri test ediliyordu ve artık WhatsApp tüm kullanıcılara sunulmuş durumda. Uygulamanın, masaüstü uygulamasında da sesli iletileri kaydederken duraklatma ve devam ettirme yeteneğini test etmeye başladığını belirtelim.

Güncellemede yer alan bir başka özellik ise iOS 15 ile temaslı. Artık bildirimler, Odak modu için uygun bir dayanak sunuyor. Odak modu ayarlamış olsanız bile seçili kullanıcıların size ileti gönderebileceği manasına geliyor.

Son olarak, WhatsApp geçtiğimiz haftalarda size bir bildirim gönderdiğinde bir kullanıcının profil fotoğrafını görüntüleme özelliğini hazırlıyordu. Tıpkı Twitter’da olduğu üzere, iOS 15 ile ilgili bir başka özellik de artık size bildiri gönderen kişinin profil fotoğrafını görebilmeniz.

Gelecekte WhatsApp, iMessage gibisi yansılar üzere piyasaya sürülecek daha fazla özelliği sunacak. Uygulama, iOS için WhatsApp’ın 22.2.72 beta sürümüyle reaksiyonları yönetmek için yeni bir ayara sahip olsa da herkese açık beta test kullanıcılarının bildirilere reaksiyon vermesi hala mümkün değil.

WhatsApp 22.2.75 güncellemesini App Store üzerinden çabucak gerçekleştirebilirsiniz.

Öbür taraftan Android ve iOS aygıtlar ortasında WhatsApp sohbet geçmişi taşınabileceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu