Teknoloji

WhatsApp Sesli Notları Art Planda Oynatılabilecek

WhatsApp, bilhassa son birkaç aydır sesli not özelliğine yeni fonksiyonlar eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Nisan ayında, uygulama sesli notların oynatma suratını değiştirme özelliğini eklemişti. Eylül ayında ise kullanıcıların sesli notları yazıya dökmesine imkan tanıyan yeni bir özellik eklemeye çalıştığı ortaya çıkmıştı. Yeni WhatsApp beta güncellemesi ise art planda sesli notları dinlemenizi sağlayacak öbür bir değişiklik getiriyor.

Mevcut sürümlerde bir sesli notu çalmaya başladığınızda ve farklı bir sohbete geçtiğinizde çalma duruyor. Öte yandan WABetaInfo, Android için en son WhatsApp beta sürümünde (v2.22.3.1) art planda sesli notları çalmanıza müsaade veren yeni bir global sesli not oynatıcı fark etti.

Bir sesli notu çaldıktan ve WhatsApp ana ekranına yahut farklı bir sohbete gittikten sonra, uygulamanın üst kısmında yeni sesli not oynatıcı görünüyor. Bu oynatıcı, sesli notu duraklatmanıza, devam ettirmenize ve kapatmanıza müsaade veren düğmeler içeriyor ve bir ilerleme çubuğuna da sahip. Farklı bir uygulamaya geçtiğinizde global sesli not oynatıcının çalışmaya devam edip etmeyeceği belirli değil fakat bunun için mümkünlük hayli düşük.

Şu anda özellik geliştirme evresinde ve WhatsApp şimdi bu değişiklikle ilgili rastgele bir resmi bilgi yayınlamadı. Bu nedenle özelliğin beta kanalında ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu