Teknoloji

Windows 11 22H2 Güncellemesi 2022 Yazında Sunulabilir

2021 yılının en değerli olaylarından biri de Microsoft’un Windows 11 işletim sistemini piyasaya sürmesiydi. Windows 11 Ekim ayında çıkış yapmıştı ve kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya devam ediyor. Öte yandan yanılgı düzeltmeleri konusunda sıkı çalışan Microsoft, gelecek yılın yazına kadar geniş kullanılabilirlik durumuna ulaşmayı planlıyor.

İşletim sisteminin yayılmasıyla birlikte şirket ayrıyeten birinci özellik güncellemesini sunmaya hazır olacak. Hatırlarsanız güncelleme süreci Windows 10’dan farklı olacak ve Windows 11’in her yıl sadece bir özellik güncellemesi alacağı doğrulanmıştı.

Kullanıcılar bu güncellemeyi 2022 yılının ikinci yarısında alacak olsa da, Microsoft hazırlıklarını Mayıs ayına kadar tamamlamayı planlıyor. WindowsCentral‘e nazaran mevcut mühendislik programı kapsamında 22H2 sürümü Mayıs ayında tamamlanacak ve yaz aylarında son bir orta derleme bekleniyor.

Kimi kullanıcılar Windows 11’in hala tamamlanmadığını belirtirken kimileri yaşadığı meseleleri lisana getiriyor. Windows 11 22H2 (Sun Valley 2) güncellemesi ise sayısız düzgünleştirme, değişiklik ve bilhassa birlikte gelebilir.

Öte taraftan yazılım devinin 2022’de “Windows on ARM” üzerine odaklanacağı söyleniyor. Bitirmeden hatırlatalım, geliştirme süreci şu anda tatiller nedeniyle duraklatıldı ve bir mühlet güncelleme sunulmayacağını belirtmiştik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu