Teknoloji

Windows 11 Alt+Tab Arayüzü Yenileniyor

Windows işletim sisteminde Alt+Tab fonksiyonu çok sık kullanılıyor ve Microsoft artık uygulamalar ortasında geçiş yaptığımız kısayol bölmesinin görünümü değiştirmeye hazırlanıyor. Bu özellik bildiğiniz üzere her vakit Windows 8 ve Windows 10 dahil olmak üzere tüm Windows sürümlerinin bir modülü oldu.

Şu anda Alt+Tab uygulamaları hem Windows 10 hem de Windows 11’de tam ekranı kapsıyor. Lakin görünüşe nazaran bu durum işletim sisteminin birinci büyük güncellemesi olan 22H2 Sun Valley 2 ile değişecek. Dev Channel kullanıcılarına sunulan Build 22526‘in geliştirmelerinden bahsetmiştik. Microsoft, bu yapıyla birlikte Alt+Tab sekmesinin yeni hali için testler yapmaya başladı.

Üstteki ekran imajında görebileceğiniz üzere, tam ekran önizlemeleri yerine artık ekranınızın ortasında bir dizi küçük uygulama resmi görünecek ve kimi bireyler bunu macOS yapısına misal bulacaktır. Ek olarak, bu sekme Windows 11’in çağdaş görünümü ve hissiyatına uygun halde gelişmeler alacak.

Microsoft yeni Alt + Tab kullanıcı arayüzünün hala devam eden bir çalışma olduğunu onayladı. Her şey dahili programa nazaran giderse, bu yeni tasarım yıl içinde birinci Windows 11 özellik güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu