Teknoloji

Windows 11 Android Uygulama Özelliği Kullanıma Açılıyor

Microsoft, geçtiğimiz yıl herkesi heyecanlandıran bir Windows 11 özelliğiyle birlikte gündeme gelmişti. Redmond devi, Windows 11 kullanıcıların Amazon Appstore aracılığıyla Android uygulamalarına lokal olarak erişebileceklerini duyurdu. İşletim sistemi Ekim ayında çıkış yaptı, lakin uygulama takviyesi kullanıma sunulmadı ve bir müddettir beta test kullanıcıları ile hudutlu.

Microsoft bugün özellik için bir “genel önizleme” yapısı duyurdu ve nihayet görünüşe nazaran bu durum Şubat ayında değişecek. Yani önümüzdeki ay Windows 11’e sahip herkesin PC tabanlı Amazon Appstore’a erişebileceğini belirtelim. Bu bağlamda bir Windows Insider yahut öteki bir beta test kullanıcısı olmanıza gerek kalmayacak.

Yazılım devinin bunu “genel önizleme” olarak tanımlaması, elbet hala beta evresinin sürdüğünü gösteriyor. Hasebiyle kimi hudutlu özellikler, mağaza yanlışları ve uygulama eksiklikleri bekleyebiliriz.

Microsoft bu yılın ilerleyen saatlerinde önizleme etabını sonlandırabilir ve böylece kesin sürüm herkesin kullanımına açılabilir. Şayet hala Windows 10 kullanıyorsanız ve bu sizin için değerli bir bilhassa Windows 11’e yavaş yavaş geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu