Teknoloji

Windows 11 İçin Yeni E-Posta Uygulaması Yolda

Microsoft, mevcut Windows uygulamalarını Windows 11 işletim sistemi için yavaş yavaş yenilemeye devam ediyor. Paint, Not Defteri, Saat, Telefonunuz ve öteki uygulamalara ek olarak Microsoft, Outlook ismi altında yeni bir e-posta uygulaması üzerinde çalışıyor.

Proje “Project Monarch” olarak kodlandı ve herkes için platformlar ortası bir e-posta tecrübesi sunmayı amaçlıyor. Yeni Outlook yazılımını Posta ve Takvim uygulamasının yeni bir sürümü olarak tanımlayabiliriz.

Microsoft, Outlook uygulamalarını desteklenen tüm masaüstü platformlarında kullanılabilen tek bir uygulamada birleştirmek istiyor. Yeni One Outlook uygulamasını birinci olarak Nisan ayında ve Insider programında görebiliriz. Uygulamanın 2022 sonbaharında genel kullanıma sunulması bekleniyor ve Windows 11 22H2 güncellemesi ile yüklenmiş olarak gelmesi beklenen görünüyor.

Microsoft’un web sitesinde yer alan referanslara nazaran One Outlook, Windows, macOS ve web üzerinde kullanıma sunulacak. Başlangıçta sırf Windows 11 yahut Windows 10’da yer alacak, lakin yakın vakitte Posta ve Takvim uygulamasının yerini almayacak. Kullanıcıları yeni Outlook’a geçmeye zorlamak yerine, her iki uygulama da Windows 11’de yan yana kullanılabilir durumda kalacak.

Başka web uygulamaları üzere, One Outlook da Windows 11’in Başlat Menüsü, Misyon Çubuğu, bildirim ve başka özelliklerini destekleyecek. Üstteki ekran imgesi ise yuvarlatılmış köşelerle birlikte yeni uygulamaya ilişkin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu