Teknoloji

Windows 11’de 3D Fluent Emojiler için Hala Umut Var

Microsoft, Ekim 2021’de Windows 11 işletim sistemine 3D emojileri getirmeyeceğini açıklamıştı. Resmi Microsoft hesaplarının en son işletim sistemini halka tanıtmak için muhakkak emoji dizaynlarını kullanması ise çok fazla reaksiyon aldı. Redmond teknoloji devi daha sonra bunların hepsinin bir pazarlama yanlışı olduğunu ve Windows 11’in yeni emojiler alırken 3D değil, standart dizaynlar kullanacağını belirtti. Windows 11 ayrıyeten Kasım ayında isteğe bağlı bir güncelleme ile Fluent 2D emojilere kavuştu.

Görünüşe nazaran 3D emojiler için kesilmiş değil ve hala Windows 11’e gelme ihtimali var. Bu özel bilgi, 3D emoji’nin Windows 11’e gelmesini isteyen birine cevap veren Microsoft Tasarım başkanı Nando Costa‘dan geliyor:

Costa ayrıyeten LinkedIn’de şirketin yeni emoji yaratma konusundaki fikir sürecini ve metodolojisini açıklayan bir blog yazısı kaleme aldı. Haberin bir tweet dışında Microsoft tarafından doğrulanmadığını belirtelim. Şirketin tasarım başkanı, Microsoft’un bu hususta efor sarfettiğini söyledi, lakin bu türlü bir eforun başarılı olup olmayacağını garanti edemiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu