Teknoloji

Windows ve Android İçin Microsoft Defender Önizleme Sürümü Yayınlandı

Microsoft tarafından Android ve Windows aygıtlar için yeni Microsoft Defender Preview uygulaması sunuldu. Uygulama şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilir durumda lakin test süreci ilerledikçe uygulamanın başka bölgelere de açılacağını iddia ediyoruz.

Makûs emelli yazılımdan muhafaza aracı Microsoft Defender bir müddettir Windows’ta mevcut. Araç yalnızca iş kullanıcıları için tasarlanan Microsoft Defender ATP ile Android’de de misyon üstlenmişti. Microsoft Defender’ın yeni önizleme sürümü mevcut aygıtınız dışında, birebir Microsoft hesabına bağlı tüm aygıtlarınız için güvenliği yönetmenize imkan tanıyor.

Her aygıtın durumu hakkında daha fazla bilgi almak için panele tıklayabilir yahut dokunabilirsiniz. Son 24 saat içinde Android’de taranan uygulama ve irtibatların yahut Windows’ta evrakların sayısını da görebiliyorsunuz. Windows’ta, virüs ve tehdit muhafazası, fidye yazılımı müdafaası ve daha fazlası üzere şeyler için mevcut ayarlarınızı da görebilirsiniz. Geçmişteki tehditleri denetim etmek isterseniz güvenlik geçmişinizi de görüntüleyebilmek mümkün.

Uygulamayı merak eden ve ABD’de yaşayanlar Windows için Microsoft Defender Preview’ı Microsoft Store‘dan ve Android için Google Play Store‘dan indirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu