Oyun

Wordle, The New York Times Tarafından Satın Alındı

Son vakitlerin tercih edilen oyunu Wordle, The New York Times tarafından “yedi haneli düşük sayılarla açıklanmayan bir fiyat” karşılığında satın alındı. Wordle, Times Games’in bir modülü haline gelecek ve Crossword, The Küçük ve Spelling Bee üzere mevcut oyunların ortasına katılacak.

Wordle artık The New York Times’ın bir modülü olacak ve yayının web sitesinde fiyatsız olarak oynanabilecek. Oyunun geliştiricisi Josh Wardle, bir tweet ile oyunun NYT’a satıldığını ve oyunun yeni halinde bile oyuncuların galibiyetlerinin ve galibiyet serilerinin korunmasını sağlayacağını doğruladı. Oyunun satın alındığına dair bir öbür duyuru da The New York Times tarafından kullanıcılara sunulmuş durumda.

Josh Wardle, tıpkı tweet aracılığıyla, “The Times’ın oyunlarının kalitesine yaklaşımını ve oyuncularına karşı gösterdikleri saygıyı uzun vakittir takdir ediyorum. Bu bahislerde onların pahaları benimkiyle uyumlu. Bu nedenle sahibi oldukları oyunu ileriye taşımalarını görmek için heyecanlıyım.” diyor.

Wordle’ın fiyatsız bir oyun olduğu onaylansa da durumun sonsuza kadar bu türlü olup olmayuacağı şimdi aşikâr değil. Halihazırda, The Crossword, The Küçük Crossword, Spelling Bee, Tiles, Letter Boxed ve Vertex üzere oyunlar sonlu bir mühlet için fiyatsız olarak sunulmakta. Kullanıcılar, sınırsız erişim elde edebilmek için ise The New York Times’a abone olmak zorunda. Ayrıyeten Wordle’ın, New York Times Crossword uygulamasına ulaşıp ulaşmayacağı da bilinmiyor. Bu durum gerçek olursa Wordle, iOS ve Android’de basitçe oynanabilir bir oyun haline gelecek. Wordle, tarayıcı tabanlı bir oyun ve şu anda lokal bir iOS yahut Android uygulamasına sahip değil.

Son olarak Wordle’ın, halihazırda bir milyon civarında kullanıcı tabanına sahip olduğunu belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu