Teknoloji

X370 Anakarta Birinci Resmi Ryzen 5000 Takviyesi Geldi

AMD 300 serisi anakartlarda Zen 3 mimarili Ryzen 5000 serisi işlemci dayanağı konusundaki durumlar birçok kişinin başını karıştırmıştı. Şirket tekraren yeni CPU takviyesinin karmaşık bir iş olduğunu ve kolay kolay yapılamayacağını söyledi. Hatta kısa mühlet evvel yeni açıklamaları sizlerle paylaştık ve kırmızı grubun Zen 3 dayanağı üzerinde çalıştığını yazmıştık.

AMD artık görünüşe nazaran üretim ortaklarının X370 anakartlarda Ryzen 5000 takviyesi sunmak için müsaade vermeye başladı. Geçtiğimiz devirde çeşitli A320 anakartlara dayanak verildiğini görmüştük fakat AMD tarafından bu vakte kadar hiçbir vakit resmi takviye sağlanmadı.

ASRock ise bugün Ryzen 5000 serisini destekleyen birinci X370 BIOS’unu piyasaya sürdü. Yeni BIOS indirmeye hazır durumda ve CPU takviye listesi de buna nazaran güncellendi.

Yakında ASUS, MSI ve Gigabyte üzere başka üreticilerin de uyumlu BIOS’larını yayınlamasını bekliyoruz. Lakin bu noktada AMD’nin sonlu alan nedeniyle Bristol Ridge dayanağını kaldırmak zorunda kaldığını bilhassa belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu