Oyun

Xbox İşvereni, Starfield’ın En Çok Oynanan Bethesda Oyunu Olmasını İstiyor

Axios oyun muhabiri Stephen Totilo, bu yılın başlarında Xbox işvereni Phil Spencer ile yaptığı röportajdan kimi notları paylaştı. Totilo, bilhassa aşağıda paylaşmış olduğumuz tweet’inde görülen yorumu vurgulayarak, Spencer’ın Starfield’ı “en çok oynanan” oyun yapmayı hedeflediğini belirtti.

Bunun başarması son derece sıkıntı bir gaye olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Todd Howard, son yirmi yılda Bethesda çatısı altında tamamı yüzlerce saat oynanabilen bir dizi Elder Scrolls ve Fallout oyunu çıkardı ve oyunculara devasa oyun dünyalarının uzak köşelerine gizlenmiş yesyeni içerikleri büyük bir hevesle sunuyor.

O denli ki, beşerler geçen yıl onuncu yılını kutlayan bir oyun olan Skyrim’i bugün bile oynuyorlar. Hatta Bethesda geçen yılın sonlarında Skyrim: Anniversary Edition’ı piyasaya sürdü. Oyunun bu yeni sürümünde evvelki DLC ve genişletme paketlerinin yanı sıra, balık avı üzere yepisyeni özellikler de bulunuyor.

Bethesda’nın merakla beklenen uzay temalı rol yapma oyunu Starfield, bu yıl 11 Kasım’da sırf PC, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için piyasaya sürülecek. Tıpkı vakitte oyun, çıktığı üzere Xbox Game Pass kütüphanesine de eklenecek. Şimdiye kadar oyunun rastgele bir oynanış imgesini görmedik, lakin yazlarında bunu da görmeyi umut ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu