Oyun

Xbox kullanıcılarını Age of heyecanı sardı!

Strateji oyunu denildiği vakit akla birinci gelen üretimlerin başında hiç kuşkusuz Age of Empires serisi gelir. Kendisine has bir oyuncu kitlesi olan Age of Empires’da aslında bilgisayar ile özdeşleşmiş bir oyun. Her ne kadar başta Xbox kullanıcıları olmak üzere, konsol oyuncuları da yıllardır bu oyunu kendi konsollarında oynamak isteseler de, bugüne kadar maalesef bu istekleri karşılıksız kaldı.

Bununla birlikte bugün internette dolaşmaya başlayan bir tez, yeni bir devrin habercisi olabilir. Geçtiğimiz günlerde PC kullanıcıları için satışa sunulan Age of Empires IV’ün yakın vakitte Xbox konsolunda da karşımıza çıkacağı argüman ediliyor. Bu savın gerisinde yatan sebepse, bir Twitter kullanıcısının Xbox platformunda “XIP_CAR_JANUARY_2022” kod isimli bir içeriğin test edilmeye başladığını duyurması oldu.

Xbox kullanıcılarını Age of heyecanı sardı!

Bu açıklamanın akabinde peşi sıra gelen yorumlarda, bu oyunun Age of Empires IV olabileceği tarafında ortak bir görüş oluştu. Aslına bakarsak, Flight Simulator oyununun Xbox’da gösterdiği yüksek performanstan sonra, bu tip oyunların Xbox platformunda daha fazla uzunluk göstereceği tarafında varsayımlar sıklaşmıştı.

Age of Empires IV’ün yayımcılığını da Xbox Game Studios’un yaptığı düşünüldüğünde, bu oyunun er ya da geç Xbox platformunda satışa sunulması kimseyi şaşırtmayacaktır. Lakin şu an akıllarda tek bir soru var o da XIP_CAR_JANUARY_2022 kodlu oyun sahiden Age of Empires IV mü?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu