Oyun

Xbox One Modellerinin Üretimi 2020’de Durdurulmuş

Microsoft, The Verge tarafından paylaşılan bir habere nazaran, yeni jenerasyon iki konsolunun çıkışına büsbütün odaklanmak için 2020’nin sonlarında (Xbox Series X ve Xbox Series S lansmanından önce) Xbox One X ve Xbox One S üretimini durdurmuş. Microsoft da The Verge’e yaptığı açıklamada, eski kuşak konsolların üretiminin durdurulduğunu doğruladı.

GamesRadar’ın aktardığı habere nazaran, Xbox Konsolu Eser Pazarlama Kıdemli Yöneticisi Cindy Walker ise bu bahis hakkında yaptığı açıklamada, “Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için 2020’nin sonu prestijiyle tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk.” dedi. Bu da kısa bir mühlet sonra bu eski jenerasyon iki konsolun sıfırlarını bulmanın neredeyse mümkün olmayacağı manasına geliyor.

Artık geriye kalan tek şey, perakendecilerin her iki eski jenerasyon konsolun da ellerinde kalan stoklarını satması. Ki Microsoft’un da şu anda tam olarak planladığı şey bu. Zira teknoloji şirketi, bütün dikkatini yeni kuşak iki konsolunu satmaya yöneltmek istiyor.

Buna rağmen Microsoft’un konsol pazarındaki en büyük rakibi Sony ise PlayStation 5 konsollarındaki stok külfeti nedeniyle PlayStation 4 üretimini bu yıl da devam ettirmeyi planlıyor. Şirketin bu planına nazaran, 2022 yılı içerisinde yaklaşık olarak bir milyon PlayStation 4 üretilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu