Oyun

Xbox Series X Seçkine Render Görselleri Paylaşıldı

Microsoft, 2023’te Xbox Series X/S konsol serisini daha süratli bir işlemciyle yenilemeye hazırlanıyor. Xbox Series X Seçkine olarak isimlendirilen konsolun daha yüksek saat suratlarına sahip, 6nm silikon üretim süreci üzerine inşa edilmiş, yenilenmiş yarı özel bir SoC’e sahip olması bekleniyor.

Konsolun kule tipi dizayndan yola çıkarak Xbox One X’e misal biçimde farklı bir tasarımı benimseyeceği söyleniyor. Xbox oyun konsolunun tasarım konsepti, güncellenmiş SoC için optimize edilmiş şık bir gövde ve soğutma ile Let’s Go Digital tarafından paylaşıldı. Ayrıyeten Xbox Series üzerindeki LED aydınlatmalar bir oldukça dikkat cazibeli görünüyor. O denli ki 2022 yılı boyunca konsol hakkında daha fazla şey duyacağız.

Render görselleri, Xbox Series X Seçkine konsolunun her iki tarafında büyük bir güç düğmesi ve Xbox logosu ile mükemmel bir LED aydınlatmayı ortaya çıkardı. Bununla birlikte solda solda Blu-ray yuvası, bir çıkarma düğmesi ve 4 x USB temas noktası yer alıyor. Geride 6 irtibat noktamız var: güç irtibatı, bir Ethernet ilişkisi, 2 x USB 3.1 ilişki noktası ve depolama için bir genişletme temas noktasıyla tamamlanan 1 x HDMI 2.1 konektörü.

Ayrıyeten mevcut konsoldan daha güçlü olacağı bildirilen güncellenmiş bir Xbox Series S modeli geleceği söyleniyor. Lakin bunları görmeden evvel en az 2022 sonuna yahut 2023 başlarına kadar beklememiz gerekecek. Sony cephesinin de daha süratli PlayStation 5 Pro konsolu ile rekabet edeceğini duymuştuk ve yeniden bu mevzuda bilgiler çok kısıtlı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu