Oyun

Xbox’a Özel Monster Hunter Gibisi Bir Oyun Geliştiriliyor

Microsoft, son haberlere nazaran Xbox’a özel Monster Hunter serisine benzeri bir oyun geliştirmek üzere çalışıyor. VentureBeat’ten Jeff Grubb, bu projeyi birinci defa gündeme getirdi ve muhtemelen Halo Infinite ve Doom’un geliştirilmesine yardımcı olan oyun stüdyosu Certain Affinity’nin projeyi yürüttüğü belirtti.

GameSpot’un aktardığı habere nazaran, Windows Central ise Jeff Grubb’ın bu tezlerini doğruladı. Windows Central’ın belirttiğine nazaran, Certain Affinity’nin Microsoft için geliştirmekte olduğu Monster Hunter gibisi oyunun kod ismi Project Suerte.

Haberde, Project Suerte kod isimli oyunun 2020 yazından bu yana geliştirilmekte olduğu ve oyunun birinci defa 2023’te gösterilip, 2024’te ise piyasaya sürülmesinin planlandığı belirtiliyor. Lakin geliştirme süreci sıkıntısız ilerlerse oyun daha erken de piyasaya sürülebilir.

Bunlara ek olarak, Halo Infinite’in geliştirilme sürecine yardım eden Certain Affinity’nin oyun için yeni bir oyun modu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Lakin şu anda bunun bir battle royale modu mu, yoksa büsbütün farklı bir oyun modu mu olduğuna dair rastgele bir bilgi yok.

Certain Affinity, geçen yıl oyunun ismini açıklamadan kendi oyunu geliştirdiğini duyurmuş ve daha sonrasında ise Halo geliştiricisi Dan Ayoub’u işe almıştı. Oyun stüdyosunun bahsettiği bu yeni oyun projesinin Project Suerte olması mümkün, fakat bunu kesin olarak öğrenmek için en azından 2023 yılını beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu