Mobil

Xiaomi 12 için beklentileri aşan açıklama

Xiaomi, 28 Aralık’ta 12 serisini tanıtmaya hazırlanıyor ve büyük duyurudan evvel, telefonlarla ilgili bir sürü detay daha geldi. Xiaomi, vanilya 12 modelinin, Xiaomi Mi 11’in 6.81 inç diyagonalinden bariz halde daha küçük olan 6.28 inçlik bir ekrana sahip olacağını doğruladı.

Bugün erken saatlerde ise Xiaomi, 12 ve 12 Pro telefonlarının DisplayMate’ten 15 yeni rekorla A+ puanları aldığını açıkladı. Xiaomi, daha küçük 12 serisi modelin 69,9 mm genişliğinde olacağını ve tek elle kullanımı kolaylaştıracağını söyledi.

Xiaomi 12 için beklentileri aşan açıklama

Ek olarak, Xiaomi, yeni 12 serisi telefonlarda çok sayıda kamera geliştirmesi yapıyor. Şirketin, kamera algoritmalarını geliştirmek için iki yıl araştırma ve geliştirme yaptığı bildiriliyor. Yeni bir teaser ayrıyeten, gece modu fotoğrafçılığı da dahil olmak üzere tüm senaryolarda daha süratli manzara sürece sunuyor.

Xiaomi ayrıyeten, Xiaomi 12 için pasif soğutma yapısını büsbütün elden geçirdiğini ve telefonu ve Snapdragon 8 Gen 1’i denetim altında tutmak için gereğince büyük bir VC soğutma plakası takmayı başardığını da ortaya koydu. Xiaomi mühendisleri, kâfi boyutta bir soğutma pedi ve başka tüm değerli bileşenleri takmaya devam ederken telefonun anakartını küçültmeyi başardılar. Aygıt hakkında yakında çok daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. O vakte kadar beklentileri aşacağını söylemekte yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu