Mobil

Xiaomi 12 Modelleri, Android 12 Tabanlı MIUI 13 ile Geliyor

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon serisinin bugün Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefon serisi Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Pro olmak üzere üç akıllı telefon modelinden oluşuyor. Seri ile ilgili ayrıntılı bilgiler geçmişte ortaya çıkmıştı. Bugün de akıllı telefon serisinin temel modeli Xiaomi 12’nin, en yeni MIUI sürümü MIUI 13 ile kutudan çıkacağı onaylandı. Böylece Xiaomi’nin özel yazılımının en son sürümü de yeni akıllı telefon serisi ile birlikte gün yüzüne çıkmış olacak.

MIUI 13, Xiaomi’nin Android’e ek olarak kendi dış görünümüne yönelik büyük güncellemesi olarak nitelendirilebilir. Güncellemenin yüklü olarak akıcılığa odaklanması bekleniyor. Edinilen bilgiler, MIUI 13 sürümünün, sistem akıcılığında %15 ila %52 ortasında bir artış sağlayacağını öngörüyor. Xiaomi ayrıyeten, MIUI 13 ile kare suratı düşme oranını %90 azaltmayı hedefliyor ve daha süratli okuma ve yazma suratları sunan Focus Computing 2.0, sıvı depolama ve atomik bellek özelliklerini kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Xiaomi 12 ise 8GB yahut 12GB RAM seçeneklerine sahip olacak. Akıllı telefon ayrıyeten, 128GB yahut 256GB dahili depolama seçeneklerini de kullanıcılara sunuyor. Akıllı telefonda, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC yer alacak. Telefon, 13 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 3x optik zoom ile OIS özelliğine sahip bir telefoto lensin yanı sıra, tekrar OIS takviyeli 50 megapiksel birincil sensörden oluşan üçlü kamera kurulumunu barındırıyor.

Son olarak akıllı telefonun, 67W’a kadar kablolu süratli şarj ve 30W kablosuz süratli şarj dayanağına sahip olacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu