Mobil

Xiaomi 12 Pro için resmi görüntü geldi!

Xiaomi 12 daha gelmeden isminden her gün kelam ettiriyor. Aygıt hakkında her gün ayrıntılar gelirken artık de görüntü geldi. Xiaomi 12 Pro varyantı yalnızca nişan almakla kalmıyor, tıpkı vakitte amiral gemisi düzeyindeki bir aygıttan beklenenin en güzelini sunuyor. Bu nedenle, 120Hz akıllı dinamik yenileme suratına sahip 2K AMOLED ekran üzere özelliklerle birlikte geliyor.

Bu özellik, Xiaomi 12 serisinin eser müdürü Wei Siqi tarafından yayınlanan yeni bir tanıtım görüntüsüyle gösterildi. Görüntü sıradan bir demo değil, birebir vakitte Xiaomi 12 Pro’nun ön yüzünü de birinci defa gösteriyor. Son derece ince çerçeveler ekranı çevreliyor ve her istikametten neredeyse eşit genişlikte görünüyorlar. Görüntü, selfie kamerasını göstermese de, daha evvel resmi olarak yayınlanan fotoğraflarla uyumlu.

Xiaomi 12 Pro için resmi görüntü geldi!

Lakin asıl öne çıkan, ikinci kuşak düşük güçlü 2K ekran. Xiaomi, bunun Apple tarafından geliştirilen ve iPhone 13 Pro’da bulunan “geleneksel” LTPO teknolojisinden daha güzel olduğunu sav ediyor.

Aygıta bakış sağlayan demo görüntüsü, toplumsal medya uygulaması Weibo’da karşımıza çıktı. Görüntüye bakılırsa aygıt 60Hz ve 90Hz/120Hz ortasında geçiş yapan başka yüksek yenileme suratına sahip Android aygıtlarla karşılaştırıldığında çok fazla güç tasarrufu sağlamaya yardımcı olacak bir performans gösteriyor. Xiaomi 12 Pro’nun 28 Aralık’ta MIUI 13 çalıştıran Xiaomi 12 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu