Mobil

Xiaomi 12 serisinin çıkış tarihi muhakkak oldu

Xiaomi 12 serisi birkaç gün evvel duyurulmuştu. Lakin şirket, yeni amiral gemisi serisindeki üç modeli açıklarken, yeni aygıtların bulunabilirliği ile ilgili rastgele bir detay sunmadı. Artık, MySmartPrice’tan yeni bir rapor bize Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X için mümkün bir lansman vakit çizelgesi sunuyor.

Rapora nazaran, muteber bir kaynak olan Mukul Sharma, Çinli teknoloji devinin birinci sınıf cep telefonlarını Şubat ayının sonunda yahut 2022 Mart ayının başlarında global olarak piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Ayrıyeten, Xiaomi 12 serisinin muhtemelen üresel lansmanından çabucak sonra Hindistan’da piyasaya sürüleceğini de kelamlarına ekledi.

Xiaomi 12 serisinin çıkış tarihi muhakkak oldu

Ne yazık ki, Çin dışındaki lansmanların kesin tarihi üzere daha ince detaylar hala bilinmiyor. Amiral gemisi akıllı telefondan bahsetmişken, 12X varyantı, 120Hz yenileme suratına sahip 6.28 inç Full HD+ AMOLED ekrana sahip olacak. Öte yandan, Pro sürümü de 120Hz yenileme suratına sahip daha büyük 6.73 inç 2K AMOLED panel ile geliyor. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC, vanilya ve Pro sürümüne güç verirken, 12X bir Snapdragon 870 yongasına konut sahipliği yapıyor.

Xiaomi 12 Pro, 120W süratli şarjı destekleyen 4.600mAh pile sahipken, 12 ve 12X, 67W süratli şarjı destekleyen 4.500mAh pile sahip. Şirketin ayrıyeten Şubat ayında piyasaya sürüleceği bildirilen bir Ultra versiyonu üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Bu nedenle, üç modelin geri kalanı için resmi sürüm, lansman aktifliği sırasında duyurulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu