Mobil

Xiaomi 12 Tasarımı Sızdırıldı

28 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan Xiaomi 12 serisi, tasarım manasında ikiye ayrılacak. Standart model ve Pro modelinde olağan görünümlü kamera çıkıntıları olacak, Ultra modeli ise birden fazla lens ve çeşitli sensörlerin yer aldığı geniş bir çıkıntıya sahip olacak. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12 Ultra modelinin imajları sızdırılmışken artık de Xiaomi 12’nin imajları OnLeaks ve Zoutons tarafından sızdırıldı.

Akıllı telefonun manzaraları, çift LED flaşlı son derece standart bir üç lensli kamera donanımını gözler önüne seriyor. Bu kamera çıkıntısının özel bir kaplamaya sahip olacağı tez edilse de bu bilgi şimdi doğrulanmadı. Bununla birlikte sızıntılara nazaran, akıllı telefon, 50 MP kamera ile donatılacak, lakin telefonda hangi kamera sensörünün kullanılacağı muhakkak değil.

GSM Arena’nın haberine nazaran Xiaomi 12; 6,2 inç boyutunda, 1080p+ çözünürlüğe sahip, kavisli bir ekranla birlikte gelecek. Bununla birlikte akıllı telefon, 67 watt şarj takviyesine sahip 4.500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacağı onaylandı. Fakat Zoutons, 5.000 mAh batarya ve 100 watt şarj dayanağından bahsetti. Bu bataryanın da Xiaomi 12 Pro’da bulunacağı düşünülüyor.

Tüm bunlar haricinde kesin olan bir şey var ki, Xiaomi 12 serisindeki tüm akıllı telefonlar, Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olacak. Telefonların satış fiyatlarına gelince, Xiaomi 12’nin Hindistan 920 dolara tekabül eden bir fiyattan satışa sunulacağı söyleniyor. Xiaomi Mi 11 Ultra’nın da yaklaşık olarak bu fiyatlara satıldığını düşünürsek, bunun yüksek bir fiyat olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu