Mobil

Xiaomi 12 Ultra, Büyük Bir Kamera Çıkıntısına Sahip Olabilir

Xiaomi, Xiaomi 12 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve Hollanda merkezli “Let’s Go Digital” sitesinde yayımlanan bir dizi yeni görsel, gelecek yılın amiral gemisi akıllı telefonlarından birine erken bir bakış atmamızı sağladı. Xiaomi 12 Ultra telefonuna ilişkin olan görsellerdeki dikkat çeken birinci ayrıntı, akıllı telefonun gerisindeki büyük kamera çıkıntısı. Manzaralarda, kamera çıkıntısının telefonun art kısmının neredeyse yarısını kapladığı görülüyor.

Evvelden kamera çıkıntılarına sahip olan akıllı telefonları görmek, çok sık karşılaşılan bir durum olmasa da, artık birçok akıllı telefonun art tarafta birden fazla kamera sensörüne sahip olması nedeniyle bu durum doğal bir hal aldı. Günümüzde çok sayıda art kamera sensörü barındıran, art tarafında bir vizör, kare yahut daire formunda çıkıntı bulunan akıllı telefonlar son derece yaygın hale geldiler.

Xiaomi Mi 11 Ultra da art kamera çıkıntısına sahipti. Hatta Xiaomi, bu akıllı telefonun ardına küçük bir dokunmatik ekran bile eklemişti. Bununla birlikte Digital Trends’in haberine nazaran, Mi 11 Ultra’nın genel kamera tecrübesi, her ne kadar kötü olmasa da odaklanma sorunu üzere kimi dezavantajlara sahipti. Xiaomi 12 Ultra’da, Mi 11 Ultra’daki kusura düşülmemesini ve Xiaomi 12 Ultra’nın sahip olduğu kamera donanımını daha düzgün kullanmasını umuyoruz.

Bunun yanı sıra Xiaomi 12 Ultra, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile piyasaya sürülen birinci akıllı telefonlardan biri olacak. Teknik özellikleri geçen ay ortaya çıkan akıllı telefonun bu ay içerisinde MIUI 13 arayüzüyle birlikte çıkış yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu