Mobil

Xiaomi Redmi 9A İçin MIUI 12.5 Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi Redmi 9A, gelen yeni güncelleme ile MIUI 12.5 kararlı sürüme geçiş yaptı. Çinli şirket, fiyat-performans telefonlarıyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor.

Redmi 9A 2020 Temmuz devrinde piyasa sürülmüştü. Şirketin aygıta hâlâ güncelleme gönderiyor olması ise sevindirici. Çünkü Xiaomi, giriş düzeyi modeller için çoklukla yazılım dayanağını uzun tutmuyor.

Redmi 9A 6.53 inçlik HD+ IPC LCD ekrana ek olarak 2 GB RAM + 32 GB dahili depolamadan dayanak alıyor. Kamera tarafında ise 13 MP ana kameranın yanı sıra 8 MP ön kamera mevcut. Yonga seti olarak ise MediaTek Helio G25 bizleri karşılıyor. 5.000 mAh pilden beslenen telefon 10W’a kadar şarj takviyesi sunuyor.

Kutu içeriğinden Android 10 tabanlı MIUI 12 ile çıkış yapan Redmi 9A, MIUI 12.5 ile birlikte Android 11’e geçiş yaptı. Güncellemeyle birlikte Xioami’nin “Atomize Bellek” ve “Akıllı İstikrar” olarak tabir ettiği özellikler geliyor. Bununla birlikte cihazınızdaki RAM tüketimi ve donanımların en verimli biçimde çalıştırılması amaçlanıyor.

Son olarak kelam konusu güncellemenin Ocak 2022 Güvenlik Yaması‘nı içerdiğini ve toplamda 1.9 GB olduğunu belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu