Mobil

Xiaomi, Selfie Ekranlı ve Kapaklı Bir Katlanabilir Telefon Tasarlıyor

Xiaomi, geçtiğimiz Mart ayında birinci katlanabilir akıllı telefonu olan Mi Mix Fold’u piyasaya sürmüştü. Çinli şirket, artık ise kapaklı bir dizayna sahip öteki bir katlanabilir telefonu portföyüne eklemeyi planlıyor. Şirket, CNIPA’da (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Derneği) Samsung Galaxy Flip serisine emsal bir dizayna (kapak üzerinde iki kamera ve küçük bir yatay ekran) sahip olan bir aygıtın patentini aldı.

GSM Arena’nın aktarmış olduğu habere nazaran yeni kapaklı ve katlanabilir akıllı telefonun ekranının sol üst tarafında, iki adet ön kamera için hap biçiminde bir delik bulunacak. Katlanabilir telefonun alt kısmında SIM kart yuvası, USB-C girişi ve hoparlör ızgarası bulunurken, güç tuşu ve ses düzeyi düğmesi ise sağ tarafta yer alacak.

Çinli akıllı telefon üreticisinin kapaklı katlanabilir akıllı telefon furyasına dahil olması hiç de sürpriz değil. Motorola, Huawei ve Samsung’un zati bu kategoride eserleri var ve Xiaomi de doğal olarak bu pastadan bir hisse almak istiyor. Bu nedenle Çinli markanın yeni katlanabilir telefonunu önümüzdeki yılın birinci aylarında duyurması son derece mümkün üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu