Mobil

Xiaomi’den katlanabilir telefon pazarına yeni rakip!

Xiaomi, yeni bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Şirket, Mix Fold’u bu yılın başlarında Çin’de piyasaya sürdü. Katlanabilir akıllı telefon, Galaxy Z Fold 3 düzeneğine benziyor. Şimdi resmi olarak Çin dışında piyasaya sürülmedi. Bu ortada, Çinli akıllı teknoloji devinin kapaklı katlanır akıllı telefonu da üretim basamağında.

Xiaomi’den katlanabilir telefon bölümüne yeni rakip!

2020301357510 müracaat numarası altında yaklaşan katlanabilir telefonun imgeleri Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Yönetimi’nde (CNIPA) tespit edildi. İmgeler aygıtın ismini yahut teknik özelliklerini açıklamasa da katlanabilir Xiaomi’nin özellikleri ve başka kıymetli ögeleri hakkında fikir sahibi oluyoruz. Gelin daima birlikte online olarak ortaya çıkan Xiaomi Flip telefon patent görsellerine, özelliklerine ve öteki ayrıntılarına bir göz atalım.

Xiaomi, katlanabilir ekranlı bir flip telefon için CNIPA’da yeni bir patent müracaatında bulundu. Aygıtın katlama sistemi Samsung Galaxy Z Flip 3’e benziyor. Xiaomi, flip biçimi katlanabilir akıllı telefonla ilgili rastgele bir ayrıntıyı resmi olarak doğrulamadı.

Xiaomi flip akıllı telefonun dikdörtgen bir kamera adası olacak. Küçük bir ekrana ve çift kamera kurulumuna sahip. Kamera modülünün üzerinde (katlandığında), muhtemelen LED flaş için olan bir kesik mevcut. Akıllı telefonu açtığınızda, uzun bir ekran karşınıza çıkıyor. Şu anda ekran boyutuyla ilgili detaylara sahip değiliz. Bildiğimiz şey, sol üst köşede hap biçiminde bir kesik olduğu. Aygıt çift ön kamera kurulumuna konut sahipliği yapabilir. Ekranın etrafında kalın çerçeveler var. Çerçevenin sağ tarafında güç ve ses tuşları bulunuyor.

Alt kenarda USB Type-C ilişki noktası, hoparlör ve SIM yeri bulunuyor. Sol ve üst kenarlar tıpkı hizada ve rastgele bir irtibat noktası yahut düğme barındırmıyor. Flip telefonun başka ayrıntıları bilinmiyor. Mevcut olduğunda daha fazla detay paylaşacağız. Xiaomi flip telefon, Samsung Z Flip serisini almak için önümüzdeki yıl rekabetçi bir fiyatla piyasaya sürülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu