Teknoloji

XPG, CASTER Serisi DDR5 RAM Ailesini Duyurdu

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve etraf üniteleri üreten XPG, yeni nesil XPG CASTER DDR5 RAM ailesini duyurdu. RGB aydınlatmalı bir versiyonu da bulunan CASTER bellekler saniyede 7000MT (megatransfer) sürate ulaşabiliyor. Geliştirilmiş çalışma istikrarı ve güvenilirlik için dâhili Yanılgı Düzeltme Kodu (ECC) ve Entegre Güç İdare Devresi (PMIC) teknolojilerine sahip olan eser, 16GB’a kadar kapasite sunuyor.

Standart DDR4 belleklerden iki kat süratli olan XPG CASTER bellekler 7000MT/s sürate ulaşabiliyor. Bu baş döndürücü sürat kullanıcılara kusursuz ve üstün bir performans sağlıyor. Yeni jenerasyon belleklerle birlikte gelen Intel XMP 3.0 desteği sayesinde sürat aşırtma (overclock) süreci XPG kullanıcıları için son derece kolay olmaya devam ediyor. Bu sayede kullanıcılar karmaşık BIOS ayarlarını tek tek elle değiştirmek zorunda kalmadan ülkü performans artışı elde edebiliyorlar.

Ayrıyeten, XPG CASTER serisi, kendisine gerçek vakitli kusur düzeltme hüneri veren dâhili Kusur Düzeltme Kodu (ECC) ve daha istikrarlı çalışmasını sağlayan Entegre Güç İdare Devresi (PMIC) teknolojilerine sahip.

XPG CASTER serisi RGB aydınlatmaya sahip olan ve olmayan iki farklı modelle geliyor. Her iki model de sahip olduğu gri renkli pasif soğutucuları ve çağdaş görünümlü formları sayesinde sürat ve incelik hissi uyandıran fütüristik bir üslup barındırıyor. CASTER RGB modeli ise RGB aydınlatmasıyla kullanıcılara ışıl ışıl bir imaj sunuyor ve şekillerini oyun sistemlerine yansıtma talihi veriyor. Kullanıcılar RGB aydınlatma efektlerini XPG’nin RGB Sync yazılımı yahut önde gelen anakart üreticilerinin kendi yazılımları ile istedikleri üzere ayarlayabiliyor.

XPG CASTER serisine ek olarak marka, XPG HUNTER DDR5 RAM modelini de kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. HUNTER DDR4 bellek modelinin yenilenmiş hali olan yeni HUNTER modeli yenilenmiş bir soğutucu tasarımı ve 5200MT/s hıza ulaşabilen geliştirilmiş bir performansla birlikte gelecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu