Teknoloji

XPG, Yeni Eserleriyle CES 2022’de Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve etraf üniteleri üreten XPG5-7 Ocak 2022 tarihleri ortasında yapılacak CES 2022 fuarına katılacağını açıkladı. Firma Venetian, Titian Ballroom, #2202 adresindeki standında, ortalarında en yeni DDR5 belleklerin, PCIe 5.0 SSD’lerin ve Platinum sertifikalı yeni PSU modellerinin de olduğu XPG ve ADATA markalı en yeni donanımlarını birinci defa gösterecek.

XPG ve ADATA, en yeni PCIe Gen5x4 SSD ve DDR5 DRAM modelleriyle yeni jenerasyon performansı tüm oyuncuların ve kullanıcıların buyruğuna sunmaya hazırlanıyor. Firmanın standını ziyaret edenler XPG LANCER RGB DDR5 RAM ve CASTER RGB DDR5 RAM modellerini birinci defa görme bahtı yakalayacaklar. Bu iki eserden LANCER 6000MT/s (megatransfer), CASTER ise 7000MT/s hıza ulaşabiliyor. Ayrıyeten, ADATA’nın kurumsal kullanıcıları şad edecek DDR5-4800 U/SO/R-DIMM bellekleri de yeniden stantta yer alacak.

Bunlara ek olarak, prototip evresindeki iki ADATA PCIe Gen5x4 SSD de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Birinci model, “Project Nighthawk” kod isimli, Silicon Motion SM2508 kontrolcülü ve saniyede 14GB’a kadar okuma, 12GB’a kadar yazma suratına ulaşabilen bir SSD. “Project Blackbird” kod isimli öbür SSD modeli ise InnoGrıt IG5666 denetimci barındırıyor ve saniyede 14GB’a kadar okuma, 10GB’a kadar da yazma suratına ulaşabiliyor. Her iki SSD de 8TB’a ulaşan kapasite seçenekleri sunuyor.

Son olarak, ADATA’nın yeni Seçkine SE920 USB4 taşınabilir SSD modeli de ziyaretçileri bekliyor olacak. Saniyede 40Gb data transfer suratına ulaşabilen eser, dâhili bir fanın da yer aldığı özgün bir soğutma tahliline sahip.

Gold sertifikalı CORE REACTOR serisi PSU’ların gösterdiği muvaffakiyetten hareketle yeni modeller üzerinde çalışmaya başlayan XPG, bu çalışmaların meyvesi olan yeni XPG CYBERCORE PSU modelini CES kapsamında birinci sefer sergileyecek. 80 Plus Platinum ve Cybenetics sertifikalarına sahip yeni güç kaynağı modeli, 1000W ve 1300W olmak üzere iki farklı güç düzeyi sunuyor. Nidec ile işbirliği içinde geliştirilen XPG VENTO PRO fanlarla desteklenen CYBERCORE markanın güç kaynakları alanındaki tezini sergiliyor.

XPG fuarda ayrıyeten, XPG BATTLECRUISER PRO modeli bilgisayar kasasının da bir prototipini sergileyecek. Kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmış BATTLECRUISER modelinin gelişmiş bir sürümü olan full-tower ölçülerindeki yeni modelin dört yanı temperli camla kaplı ve dâhili RGB aydınlatma denetimcisine sahip.

Markanın CES 2022 kapsamında tanıtacağı bileşenlerin sonuncusu ise LEVANTE ailesine eklenecek en yeni AIO işlemci soğutucusu XPG LEVANTE PRO. Üzerinde XPG PRIME yazılımı ile büsbütün özelleştirilebilen bir LCD ekranın yer aldığı yeni model, ASETEK’in en yeni soğutma tahlilini XPG VENTO PRO 120 PWM fanlarla birleştiriyor.

XPG’nin en yeni oyuncu ekipmanı ailesi markanın standında birinci sefer uzunluk gösterecek. Bu eserlerden birincisi, markanın ALPHA serisi yeni gaming fareleri. Baştan tasarlanan ergonomik yapısı ve PIXART PAW3335 optik sensörüyle, yeni oyuncu faresi modelleri kullanıcıları şad edecek pek çok özelliğe sahip olacak. Yeni oyuncu faresi ailesinde, günlük kullanımda standart Bluetooth, oyun esnasında ise 2.4GHz temas kullanan özgün teknolojiye sahip bir model de olacak. Fuarda tanıtılan tüm oyuncu ekipmanları XPG’nin kendi ekosistem yazılımı XPG PRIME desteğine de sahip olacak.

XPG standının ziyaretçileri, markanın en yeni konsept ürünü XPG VAULT’a da göz atma talihini yakalayacak. USB-C ilişkisine sahip bu kablolu fare, “avcunuzun içindeki oyun kütüphaneniz” olmayı hedefliyor. İçerisinde 985MB/s veri transfer suratına sahip 1TB SSD bulunan fare, Gaming Launcher yazılımı ile kullanıcılara oyun kütüphanelerini rahatça yanlarında taşıma imkânı vermeyi amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu