Teknoloji

Yeni AMD Athlon İşlemciler Yakın: Pro 4150GE

AMD, bütçe odaklı işlemci sınıfını bir mühlet unuttu fakat kısa mühlet evvel birtakım Athlon çiplerin sinyallerini vermiştik. Artık Athlon Gold Pro 4150GE ‘Renoir’ APU’nun ortaya çıkmasıyla bu durum kesin olarak değişecek üzere görünüyor.

Test sonuçları ortaya çıkan CPU, kırmızı takımın yakında bir Athlon duyurusuna hazırlandığının bir göstergesi. AMD’nin Pro çeşitleri gelenel olarak giriş düzeyi iş ve kurumsal PC’leri hedefliyor, lakin AMD ayrıyeten perakende pazarı için Pro olmayan modelleri de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Giriş düzey Athlon Gold Pro 4150GE CPU-Z testlerinde kendini gösterdi. Bu işlemci Renoir dizaynına dayanmakta ve 3800 MHz’e kadar çalışan dört çekirdeğe, 4 MB L3 önbelleğe ve 320 akış işlemcili yerleşik bir Radeon Vega GPU’ya sahip.

Elimizde doğal olarak CPU-Z kıyaslama sonuçları mevcut. Yaklaşan yonga tek iş parçacıklı testte 460 ve çok iş parçacıklı testte 1785 puan elde etmiş. Bu da Intel’in Core i3-10100F ve i3-9100F üzere işlemcileriyle rekabet edeceği manasına geliyor.

Athlon CPU AM4 anakartlarla uyumlu olacak ve tüm Pro modelleri üzere AMD’nin kurumsal seviyedeki tüm güvenlik ve yönetilebilirlik özelliklerini destekleyecek. Bu nedenle Pro olmayan modellere kıyasla daha yüksek bir fiyata satılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu