Teknoloji

Yeni Giriş Düzeyi MacBook Pro, ProMotion Ekran ile Gelmeyebilir

Apple, geçtiğimiz sonbaharda MacBook Pro serisini yenilediğinde giriş düzeyi modele dokunmamıştı. Başka taraftan şirketin yakında çıkacak M2 çipsetini içerecek modelin yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Bloomberg’den Mark Gurman ise hususla ilgili yeni bilgiler paylaşırken yeni giriş düzeyi MacBook Pro modelinin 120 Hz ProMotion ekran ile gelmeyebileceğini bildiriyor.

Gurman son Power On bülteninde, giriş düzeyi modelin Touch Bar’ı bırakma konusunda kardeşlerini takip etmesini beklediğini söyledi. Gurman ayrıyeten, bilgisayarın 2021 MacBook Pro’da bulunan ProMotion ekran teknolojisini içerme mümkünlüğünün düşük olduğunu belirtiyor. Bu da bilgisayarın daha yumuşak kaydırma için 120 Hz’e kadar değişken yenileme suratını desteklemeyeceği manasına gelmekte. Küçük LED art aydınlatma da görünüşe nazaran pek mümkün gözükmüyor. Bu nedenle temel modelin ekranının benzerlerinin ekranları kadar parlak olması mümkün değil. Dahili depolama da yeniden ödün verilmesi gereken taraflardan birisi olabilir.

Gurman, Apple’ın 2022’de en az dört M2 dayanaklı Mac piyasaya sürmeyi planladığı söylemiş. Bahsi geçen MacBook Pro dışında şirket MacBook Air, 24 inç iMac ve giriş düzeyi Mac Mini’nin en son sürümlerini piyasaya sürebilir. Ek olarak, şirketin M1 Pro ve Max çipsetlerine sahip 27 inçlik bir iMac Pro üzerinde çalıştığına dair haberler de mevcut.

Yeni MacBook Pro modelinin ne vakit piyasaya sürülebileceğine dair rastgele bir açıklama ise bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu