Teknoloji

Yeni HUAWEI MateBook D15 Ön Satışa Çıktı

HUAWEI Tüketici Elektroniği Kümesi, FullView ekranı, Multi-Screen Collaboration (Çoklu Ekran Kullanımı) özelliği ve yenilenen donanımı ile öne çıkan ultra hafif HUAWEI MateBook D15’i Türkiye’de ön satışa sundu.

HUAWEI, yenilenen MateBook D15’i kullanıcılar ile buluşturuyor. Yenilenen teknolojisiyle akılcı bir diz üstü bilgisayar tecrübesi sunan MateBook D15, hafif donanımı, FullView ekran özellikleri, güçlü performansı ve sağlam donanımıyla kullanıcıları ile buluşuyor. Multi-Screen Collaboration dayanağı de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ile daha da güçlenen MateBook D15, oyun ve multimedyadan okul ve iş gereksinimlerine kadar, birçok gereksinimi sıkıntısız bir biçimde karşılıyor.

HUAWEI MateBook D15, yenilenen HUAWEI Share özellikleriyle temas özelliklerini de güncelledi. Bu yeni özelliklerle, HUAWEI MateBook ve akıllı telefonlarla daha kolay irtibat kuran arayüz, sürükle bırak özelliğiyle birlikte, akıllı telefona kaydedilmiş içeriği direkt dizüstü bilgisayarda görüntülemeyi de sağlıyor. Dizüstü bilgisayara bağlı etraf ünitelerinin, akıllı telefonlarda gezinti için de kullanılabildiği Multi-Screen Collaboration, aygıtlar ortası geçiş yapmaksızın, taşınabilir uygulamalara problemsiz erişim sağlıyor.

MateBook D15 ayrıyeten 2 adet USB 2.0 tip A, 1 adet USB 3.0 tip A ve 1 adet USB-C ilişki noktası ile 1 adet HDMI ve ses giriş-çıkış jakını da barındırıyor.

HUAWEI, yenilikçi FullView ekran teknolojisini ultra ince çerçeve dizaynıyla entegre ederek, akıllı telefon teknolojisindeki deneyim ve uzmanlığını bu kategoriye de yansıttı. 5,3 mm inceliğindeki ultra ince çerçevesi ile MateBook D15, yüzde 87’lik ekran/gövde oranına sahip. Parlama önleyici 16:9 IPS paneliyle de dikkat çeken dizüstü bilgisayar, Full HD 1920 × 1080 çözünürlük ve 178 dereceye kadar gövde açıklığı sunuyor.

Güç ve performans istikrarını en düzgün halde sunan AMD Ryzen 5 5500U işlemciden gücünü alan HUAWEI MateBook D15, HUAWEI Shark Fin Fan 2.0, gelişmiş soğutma sisteminin yeni sürümünü de içeriyor. Bu sayede aygıtın soğutma ve güç verimliliği artırılıyor. 

8 GB çift kanallı DDR4 belleğe sahip HUAWEI MateBook D15, yüksek süratli PCIe arabirimi ile de değerli bir sürat avantajına imza atıyor. 512 GB SSD ise ek depolama alanı gereksinimi olan kullanıcılar için kâfi kapasiteyi sağlıyor.

HUAWEI MateBook D15, 357,8 × 229,9 × 16,9 mm boyutlara sahip. 42 WH güçlü piliyle, 9,5 saate kadar kesintisiz 1080p görüntü izlemek de mümkün. HUAWEI MateBook D15, bilgisayarı 30 dakikada yüzde 53 oranında şarj edebilen 65W USB-C şarj aygıtı ile geliyor. Aygıt tıpkı vakitte ısı istikrarını korumak emeliyle, ısı ölçüsü aşikâr bir eşiği geçtiğinde şarj sürecini otomatik olarak durduran çok ısınma müdafaasına sahip.

HUAWEI MateBook D15’in güç düğmesi öteki tüm HUAWEI dizüstü bilgisayarlarda olduğu üzere yerleşik bir parmak izi okuyucusuna sahip. Böylelikle kullanıcılar tek bir dokunuşla açıp inançlı bir biçimde oturum açabilir, şifre ezberleme kederinden kurtulabilir ve diğerinin bilgisayarlarını açamayacağından emin olabilirler.

Klavyede gizlenmiş gömme kamera ile kullanıcı İstediğinde bir kere basarak kamerayı ortaya çıkarabilir. Muhtemel uzaktan erişim ve güvenlik ihlallerini önlemek için tekrar kamerayı kapatmak kâfi. Makus niyetli bir kişi bilgisayara sızsa bile fizikî olarak gizlenmiş kameradan hiçbir manzara alamaz.

HUAWEI MateBook D15’in sınırsız dünyasında daha uzun müddet vakit geçirilmesini sağlayan TÜV Rheinland sertifikalı ekran, kullanıcıların izleme keyfini ve uzun vadeli görsel sıhhatini korumak için gözü rahatsız eden mavi ışığı kıymetli ölçüde azaltıyor.

Yenilenen HUAWEI MateBook D15, AF30 Mouse, Swift Sırt Çantası ve AX3 Dual Core router armağanları dahil olarak 10.999 TL tavsiye edilen kullanıcı fiyatı ve vade farksız dört taksit imkanıyla HUAWEI Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuluyor. Tüketiciler ayrıyeten şimdiden yapacakları 50 TL’lik ön ödeme ile fazladan 250 TL’lik daha indirim kazanacaklar. Şubat ayı boyunca Huawei Bülteni’ne abone olan kullanıcılar, kazanacakları 600 TL’lik kupon kodu ile de HUAWEI MateBook D15 siparişlerini tamamlayabilirler.

Yeni HUAWEI MateBook D15 Satın Almak İçin Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu