Teknoloji

Yeni iMac Pro Beklenenden Erken Gelebilir

Apple Silicon işlemcili üst düzey yeni iMac Pro modelinin 2022 ilkbaharında piyasaya sürülebileceği ileri sürüldü. Apple’ın planlarıyla ilgili isabetli varsayımları ile tanınan analist Ross Young, güçlü iMac modelinin 20 Mart ile 21 Haziran ortasında çıkabileceğini söylüyor. Apple’ın çoklukla ilkbaharda bir aktiflik düzenlediğini düşündüğümüzde iMac Pro lansmanının da bu aktiflikte yapılabileceğini düşünebiliriz.

Yine tasarlanmış üst seviye bir iMac birkaç yıldır beklenirken çıkış tarihi yakın vakte kadar 2022’den sonra meçhuldü. Kimi haberler, yeni ‌iMac‌’in er ya da geç 2022’de çıkacağını öne sürdü. Young ise vakit dilimini 2022’nin birinci çeyreğine indirgedi.

Birden fazla haber, yeni üst seviye ‌iMac‌’in ‌iMac‌ Pro olarak adlandırılacağını ve bunun Apple’ın isimlendirme stratejisini basitleştirmesine ve onu M1 çipli 24 inçlik ‌iMac‌’ten ayırt etmesine yardımcı olabileceğini belirtti. Yeni iMac’in daha büyük bir ekrana sahip olabileceğini öne süren evvelki söylentilerin bilakis Young, iMac Pro’nun tıpkı 27 inç ekran boyutunu koruyacağını fakat yeni MacBook Pro modellerindeki üzere 120 Hz’e kadar yenileme suratları için ProMotion ile bir küçük LED panel kullanacağını söyledi.

Yeni iMac’in ayrıyeten yeni, ince bir dizayna, ekstra ilişki noktalarına, M1 Pro ve M1 Max işlemcileri için seçeneklere ve daha fazlasına sahip olması ve bunların hepsinin yaklaşık olarak en az 2.000 dolara mal olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu