İnternet

Yeni Scream Sineması 1 Ay Sonra Spider-Man’i Geçti

Paramount Pictures ve Spyglass’ın yapımcılığını üstlendiği yeni Scream sineması (Scream 5), geçtiğimiz cuma günü ABD’de eksiksiz bir başlangıç ​​yaptı ve Cuma günü açılışında 13,35 milyon dolar hasılat elde ederek Spider-Man: No Way Home’u tahtından indirmeyi başardı.

Pandemi periyodunda yayınlanmasına karşın Spider-Man: No Way Home, Avengers’ın son iki sinemasından sonra en çok hasılat yapan Marvel sineması olmuştu. Arkası arkasına rekorlar kıran sinema, haftalardır en çok izlenen sinema olmayı da başarıyordu. Scream 5, geçtiğimiz Cuma gününe kadar hâlâ birinci sırada yerini koruyan Spider-Man’i tahtından ederek çıkışından bu yana bir gün içinde Spider-Man: No Way Home’dan daha fazla izlenen birinci sinema oldu.

Scream 5, birinci cinayetlerden 25 yıl sonrasına gidiyor

Scream 5, açılış gününde 19 milyon dolar hasılat yapan A Quiet Place 2’den bu yana Paramount Pictures’un en büyük açılışı oldu. Paramount Pictures, bu sefer farkındalığın yüksek olmasını sağladı ve seyircilere az spoiler bulunduran bir sinema fragmanı ve hiç spoiler olmayan televizyon ve çevrimiçi fragmanlar yayınladı. Bu sayede insanlardaki merak seviyesi arttı ve sinemaya gitme güdüsü geldi.

Scream 5 sinemasında Woodsboro’daki özgün seri cinayetler serisinin 25 yıl sonrasını görüyoruz. 25 yıl sonra yeni bir Ghostface ortaya çıkmış ve Sidney Prescott (Neve Campbell), gerçeği ortaya çıkarmak için tekrar işe koyuluyor. Sinemada David Arquette ve Courteney Cox’ı da yine görüyoruz.

Scream 4’ü gençken meskende izleyen kuşağın artık bu yeni sineması sinemada izlemek için bilet alacak yaşta olması da beşere yaşlı hissettirmiyor değil. Siz yeni Scream sinemasını izlediniz mi? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu