Teknoloji

Yeni Windows 11 Özellikleri Erkenden Keşfedildi: Eko Puanı

Twitter kullanıcısı Albacore, duyurulmamış bir üçlü Windows 11 ayar ve özellik sayfası ortaya çıkardı. Gün yüzüne çıkan sayfalar yeni üç sayfa var: Sürdürülebilirlik, Odaklanma (Odak Yardımı) ve Bildirimler.

Bu yeniliklerin içinden tahminen de en ilginci, yeni Sistem > Sürdürülebilirlik ayarları sayfası. Şu anda burada çok fazla ayar yok ve muhtemelen geliştirme evresinde. Ekran imajının üst kısmına yakın bir yerde, “Enerji tasarrufu” alt başlığına ve beş başka bölmeye sahip bir ayarı görebilirsiniz. Albacore, bu özelliğin aygıtın Eko Puanını belirtmek için var olduğunu ve özelliğin sonraki bir tarihte etkin hale geleceğini sav ediyor. Eko Puanı kısmının altında ayrıyeten Microsoft’un varsayılan Eko tekliflerini uygulamasına müsaade veren bir geçiş mevcut.

Diğer bir ekran imajı, Microsoft’un üzerinde baş yorduğunu yahut tahminen de Focus Assist’i (Odaklanma Yardımı) tekrar isimlendirmeye karar verdiğini gösteriyor. Tekrar de hepsi bu değil. Focus (Odak), Saat uygulamasında bir ayar haline gelecek ve Odaklanma vakitlerinizi Outlook aracılığıyla planlayabileceksiniz.

Bildirimler ise sistem ayarlarında öne çıkmış üzere görünüyor, bu nedenle bulmak ve ince ayar yapmak daha kolay. Yeniden bu kısımda yeni bir Öncelik belirleme ayarı var. Albacore ayrıyeten yakın vakitte Windows 11’in Şahsileştirme > Art Plan ayarlarına gelecek enteresan bir değişiklik dizisi ortaya çıkardı. Bu ekran imgesinden, Microsoft’un Etiketler kullanarak bir duvar kağıdı özelleştirme özelliği planladığı görülüyor. Hatırlatmak gerekirse, birinci büyük Windows 11 güncellemesi Şubat ayı içinde yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu