Teknoloji

Yılmaz Aslantürk’ün OpenSea Hesabı Hacklendi

Yaptığı çizimleri NFT haline getirip bu işten bir müddettir para kazanan karikatürist Yılmaz Aslantürk (Otisabi), NFT satışları yaptığı OpenSea hesabının hacklendiğini duyurdu. Twitter’dan açıklamalarda bulunan karikatürist, bu olay üzerine NFT dünyasından ayrıldığını söyledi. Aslantürk’ün yaptığı açıklamalara nazaran ne OpenSea ne de ödeme aldığı Metamask, bahisle ilgili yardımcı olmayı kabul etmiş durumda.

Yılmaz Aslantürk tarafından yapılan açıklamalarda, OpenSea hesabı ile birlikte NFT’lerden kazandığı tüm paranın da çalındığını açıkladı. Karikatürist, neler yaşandığını tüm ayrıntılarıyla açıklamadı lakin anlattıkları, Aslantürk’ün düzmece irtibat gibisi bir formülle hacklendiğini düşündürüyor.

Yılmaz Aslantürk’ün yaptığı açıklama şöyle:

“OpenSea’deki hesabım hacklendi ve sattığım NFT’lerden kazandığım tüm param çalındı. Ne OpenSea ne de Metamask karşılık verdi. Yalnızca takviye sayfalarındaki linki gönderdiler o kadar. Şimdi yolun başındayken veda ettim NFT dünyasına. İşin berbatı sayfamdaki işler satıldıkça hırsızın cüzdanına girecek. Zira oradaki işleri silmek de paralı. 6 ay sonra otomatik olarak silinecek.”

Yaşanan hack birinci olmadığı üzere son da olmayacak. Fakat bilgisayar korsanlarının son devirlerde NFT dünyasına farklı bir değer verdiğini de söylemek gerek. Örneğin geçtiğimiz günlerde de dijital ortam sanatkarı Alemşah Öztürk‘ün OpenSea hesabı da atağa uğramıştı. Öztürk, 42 Ethereum kaptırdığını açıklamıştı. 42 Ethereum‘un bu makalenin yazıldığı an prestijiyle kıymeti, 130.895 dolar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu