Teknoloji

YouTube Shorts, Yakında TikTok Gibisi Bir Seslendirme Özelliğine Kavuşacak

YouTube, Shorts’u 2020’de süratle büyüyen TikTok’a direkt rakip olarak tanıtmış ve geçtiğimiz yılın Mart ayında da kullanıcılara sunmaya başlamıştı. Birtakım temel filtreler, başlıklar ve renk düzeltmeleri ile YouTube uygulaması içinde düzenleyebileceğiniz 60 saniyelik görüntülerin yer aldığı YouTube Shorts, söylenene nazaran TikTok gibisi yeni bir özelliği daha kullanıma sunacak.

GSM Arena tarafından aktarılan habere göre YouTube Shorts kullanıcıları, yakın vakit içerisinde kullanıma sunulacak olan bu yeni özellik sayesinde, bir üçüncü taraf görüntü düzenleme uygulamasına gerek kalmadan görüntülerindeki seslendirmeleri değiştirebilecekler.

XDA-Developers, YouTube uygulamasının beta sürümünün kodunda bu yeni seslendirme özelliğinin izlerini buldu. XDA-Developers’ın argümanına nazaran YouTube uygulamasına, kullanıcıların rastgele bir şarkıyı kaydetmelerine ve görüntülerini platforma yüklemeden evvel, görüntü ve şarkıyı kolay bir biçimde üst üste bindirmelerine imkan tanıyan özel bir düğme eklenecek.

Bununla birlikte YouTube, bu yeni seslendirme özelliği ile ilgili rastgele bir resmi açıklamada bulunmadı ve bu nedenle seslendirme özelliğini ne vakit kullanıma sunulacağı şimdi muhakkak değil.

YouTube, geçtiğimiz yılın Nisan ayında 2021 ve 2022 yıllarında viral içerik üreten Shorts içerik oluşturucularını ödüllendirmek için 100 milyon dolarlık bir fon ayırdığını duyurmuştu. Şirket, tekrar geçtiğimiz yılın ağustos ayında ise Shorts görüntüleri çeken içerik üreticilerine aylık 10.000 dolara kadar ödeme yapacağını açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu