Teknoloji

Zoom, 2022’de Gelecek Yenilikleri Duyurdu

Zoom, pandemi sonrası çalışma hayatındaki evrimi hızlandıracak, çalışanları yeni periyoda ahenk sağlama konusunda güçlendirecek ve iş birliğini kolaylaştırarak hibrit çalışmaya geçişi olabildiğince problemsiz hale getirecek yeniliklerini sundu.

2021 yılında şirketler, bir yandan uzaktan çalışan profesyonellerin bağlanmasını kolaylaştırmak ve üretkenliğe katkı sağlamak öbür yandan ofise inançlı bir halde dönüşü organize etmek için çalışırken önemli zorluklarla karşı karşıya kaldılar. Zoom Görüntü Communications, Inc., yıl boyunca bu zorluklar karşısında kullanıcılarının yeni çalışma ortamlarında başarılı olmaları için gereksinim duydukları tahliller ve özellikler ile onların yanında oldu.

Zoom, geçtiğimiz yılın son devrinde tanıttığı ve kısa müddet evvel sunduğu yeniliklerle iş akışlarını birbirine bağlayarak ve düzenleyerek süreçleri kolaylaştırırken daha verimli, iş birliğine dayalı ve ilgi cazip bir kullanıcı tecrübesi oluşturmayı hedefliyor. Artık bu heyecan verici yeniliklere göz atalım.

Huddle View, sanal olarak çalışırken takımlara irtibatta olma hissi vermek için potansiyel olarak görsel bir kanal nizamı sağlayan bir özellik. Bu sayede, kanal üyeleri kendilerine özel eşsiz bir sanal art plan seçebiliyor, sohbet edebiliyor, kanalda kimlerin olduğunu kolaylıkla görebiliyor ve meşgul yahut müsait olup olmadıklarını süratli bir halde belirleyerek takımları bir ortaya getirebiliyor.

Canlı yayın öncesinde konuşmacılara, panelistlere ve yapım grubuna, ortalarında konuşabilecekleri, aktifliği izleyebilecekleri yahut kaynaşabilecekleri bir alan sağlayan Zoom’un yeni sahne gerisi özelliği yeşil odayı sanal ortama taşıyor.

Büsbütün yenilemiş Zoom Beyaz Tahta, ofisten ya da uzaktan çalışan iştirakçilerin dijital beyaz tahta üzerinde gerçek vakitli olarak, rastgele bir yerde, rastgele bir vakitte toplantı kurgulamadan bir ortaya gelmelerine imkan sağlıyor. Bu yeni özellik, dizüstü bilgisayarda, konferans odasında, taşınabilir aygıtta yahut Zoom for Home aygıtında kısaca Zoom Meetings’in çalıştığı her yerde kullanılabiliyor.

Gruplarla irtibat kurmak ve iş akışlarını sisteme koymak için geliştirilen Zoom Widget, toplantılardaki şahısların vakti ve beklentileri yönetmelerine ve kadro arkadaşlarını haberdar etmelerine yardımcı oluyor. Ayrıyeten kullanıcıların toplantıda kimlerin olduğunu görmelerine ve geç kalıyorlarsa Zoom Chat’i kullanarak toplantı sahibini bilgilendirmelerine imkan tanıyor.

2021’in başlarında Zoom Masaüstü toplantı tecrübesine eklenen Zoom Apps, artık taşınabilir ve web seminerlere de geldi. Bu sayede çalışırken kullandığınız favori uygulamalarınızı taşınabilir aygıtınızda gerçekleştirdiğiniz toplantılarda yahut web seminerlerinde kullanabiliyorsunuz. Bu yenilik, oyunlar ve başka uygulamalar ile etkileşim için size daha fazla fırsat getiriyor. Zoom ayrıyeten, hem siz hem de iştirakçileriniz için özelleştirilmiş “Sürükleyici Görünümler” oluşturmanıza imkan tanıyan “Sürükleyici Uygulamaları” kullanıma sunuyor.

Zoom Görüntü İştirak Merkezi ile kurumlar, yapılandırılmış ve kapsamlı bir sanal ortamda, uzmanlarını kendi müşterileri ile görüntü üzerinde bir ortaya getirerek inanç odaklı etkileşimler geliştirebilecekleri ilgi cazibeli tecrübeler oluşturabiliyorlar. Bu tahlil ile Zoom, kurumlara bulut öncelikli ölçeklenebilirliği ve emniyetli görüntü mimarisini sunuyor.

Zoom toplantıları, gerçek vakitli ve otomatik çeviri hizmetinin yanı sıra canlı deşifre yeteneği ile daha kapsayıcı hale geliyor. Ayrıyeten platformun çeviri yeteneği birden fazla lisan dayanağı ile daha da gelişmiş durumda.

Zoom Geliştiriciler Platformu aracılığıyla inovasyonu teşvik etme ve aktifleştirme konusundaki misyonunun bir modülü olarak, geliştiricilerin daha süratli hareket etmesine yardımcı olan yeni bir uygulama oluşturma aracı Jumpstart’ı pazara sunuyor. Bu yetenekli araç, temel yapılandırmaları, evvelce tasarlanmış kimi özellikleri, markalaşma için birtakım girdileri ve platform seçeneklerini belirledikten sonra Video SDK işlevselliğini problemsiz bir formda mevcut uygulamaya getiren bir kod üretiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu