Teknoloji

Zoom, Türkçe Dil Dayanağına Kavuştu

Zoom Görüntü Communications, 30 Kasım tarihinden itibaren Türkçe lisan desteği sunmaya başladığını duyurdu.

Görüntü bağlantı alanında her türlü kullanıcı gereksinimine yönelik yenilikçi tahlilleri ile dikkat çeken Zoom, platformunu sunduğu yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Zoom, son olarak eklediği Türkçe lisan dayanağı ile Türk kullanıcılar için platform tecrübesini geliştirme konusunda değerli bir adım atmış oldu. Türkçe; Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Vietnamca ile platformun desteklediği 13’üncü lisan oldu. Bununla birlikte Zoom, Türkçe lisan takviyesini yardım merkezi ve web sitesine de ekledi.

Zoom Görüntü Communications EMEA Kıdemli Müdürü Emrah Aydın, “Türkiye’deki kullanıcıların uzun zamandır Zoom’a gösterdiği ilgiden son derece mutluyuz. Bilhassa pandemi tesiri ile hem ferdî hem de kurumsal tarafta Türk kullanıcılarımızın sayısı önemli bir biçimde arttı. Bu devirde Türkiye, kullanıcı bazında dünyada en süratli büyüyen 5 ülkeden biri oldu. Zoom’a ve sunduğumuz yeni özelliklere Türk kullanıcıların 2021 yılında da hem ferdi hem de kurumsal alanda ilgisi artarak devam ediyor. Platformumuza eklediğimiz Türkçe lisan takviyesinin, Türk kullanıcıların Zoom tecrübesini daha konforlu hale getireceğini düşünüyoruz” dedi.

Zoom, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Zoomtopia 2021 etkinliğinde günümüzün dinamik çalışma ortamları için planladığı, etkileşim ve iş birliğinin geleceğini belirleyecek kıymetli yenilikleri duyurmuştu. Bu yılki aktiflikte üzerinde durulan bahislerden biri de lisan temelli olan irtibat boşluklarını ortadan kaldırmanın getireceği fırsatlar idi. Türkçe lisan takviyesi bu bağlamda Zoom’un küresel kullanıcı topluluğu için daha da erişilebilir bir hale gelmesine katkı sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu